Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 12-12-2017, 11:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Nie określono
PostNapisane: 31-08-2016, 22:26 

Dzien Dobry wszystkim.
Chcialbym podzielic sié ostatnimi nowosciami z wielotorbielatowosci które ostatnio doswiadczylem I oczywiscie spytac Was o opinié w sprawie leku TOLVAPTAN.
Mieszkam od wielu lat w Anglii I nie dalej jak wczoraj dostalem ten lek zeby zaczác kuracjé.
Niestety mam wielki dylemat bo lekarz nakazal mi picie okolo 8 litrów wody , ostrzegl o czéstomoczu ,ze bédzie nawet 3 razy na godziné a takze przynajmniej 3 razy w nocy I równiez w nocy popijac.
Czy sá wsród Was osoby które ten lek zaczely uzywac?
Jesli tak dajcie jakis post, niestety raczej ten lek na razie nie jestem w stanie zaczynac bo wtedy raczej z pracá trzeba sié pozegnac. Na razie lezy na pólce i jeszcze se polezy.

Nie określono
PostNapisane: 13-09-2016, 07:13 

cześć,
W Polsce ten lek dopiero jest testowany na pacjentach trwają badania ja próbowałam w Międzylesiu się na nie dostać ale niestety się nie zakwalifikowałam- badania nie mieściły się w założeniach do testowania leku,jednak to prawda we wstępnej umowie, która podpisywałam były wytyczne , że będzie trzeba dużo pic może nie 8L ale 4-6L co nie było dla mnie zaskoczeniem gdyż przy wielotorbielowatości zaleca się picie dużej ilości wody, więc nie widzę problemu. Warto spróbować i opóźnić postepowanie choroby bo ten lek tylko tak działa, spowalnia jej postęp, nie leczy.

Kobieta
PostNapisane: 13-09-2016, 08:37 

Mi nefrolog córki mówił, że ten lek strasznie ryje wątrobę. I właśnie piciem dużej ilości płynów osiąga się dokładnie ten sam wynik jak po tym leku. Więc się tak nad tym zadumałam wtedy czy warto "ratować" nerki a zniszczyć sobie wątrobę... Nie wiem. Dla mnie i tka już za późno na stosowanie tego leku choćby nawet był dostępny.

Nefrektomia prawostronna 2.03.2017
11.11.2017 HD oraz usunięcie cewnika Tenckhoffa
21.11.2017 wytworzenie przetoki- udane

Szczęście to wielkie, że zdrowia nie można kupić za pieniądze, boby wszystko wykupili bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.

- Karol Juliusz Weber

Czekam na przeszczep od 10.06.2014

Nie określono
PostNapisane: 17-12-2016, 22:45 

Hej, dzieki za komentarze. Leku nawet nie zaczynalem bo picie tak duzej ilosci wody wiaze sie z bieganiem do ubikacji. Obecna praca na to mi nie pozwala. Musze poczekac na jakás dogodniejszá sytuacjé. Zyczé wszystkim Wesolych Swiát I szczésliwego nowego roku.

Nie określono
PostNapisane: 18-12-2016, 09:12 

slawek7591 napisał(a):
Hej, dzieki za komentarze. Leku nawet nie zaczynalem bo picie tak duzej ilosci wody wiaze sie z bieganiem do ubikacji. Obecna praca na to mi nie pozwala. Musze poczekac na jakás dogodniejszá sytuacjé. Zyczé wszystkim Wesolych Swiát I szczésliwego nowego roku.

Rozmawiałam kiedyś z nefrologiem o Tolvaptanie. Powiedział krótko - skutki uboczne niewspółmierne do korzyści. Może i wzrost torbieli jest zahamowany ale poziom kreatyniny wcale nie maleje. Jestem także zainwestowana wszelkimi nowościami pojawiającymi się na rynku medycznym już nie tyle dla siebie, co dla syna.
Pozdrawiam i życzę również radosnych, zdrowych świąt :-)

sierpień 2014r. przeszczep Bydgoszcz SU im. dr Antoniego Jurasza

"Nadzieja jest tęczą nad rzeką życia"
Fryderyk Nietzsche

Strefa czasowa: UTC + 1