Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 27-02-2017, 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostNapisane: 03-04-2016, 09:02 
Pierwszy Oficer

Jednak odstawili mi rybawirynę. Na innym forum też czytałem,że po przeszczepie jej się nie bierze. Kilkanaście prochów zjadłem niepotrzebnie.

Nie określono
PostNapisane: 03-04-2016, 14:07 

No tak, rybawirynę się łyka przy terapii interferonowej, choć w przypadku chorych na nerki i tak nie można jej brać. Ja byłam leczona samym interferonem, w zmniejszonej dwace,bez rybawiryny, jak jeszcze nie byłam dializowana.

Nie określono
PostNapisane: 15-12-2016, 19:43 

Witam!!! :wink:
Przepraszam ze pisze dopiero po tak dlugim czasie ale walczylam o leki Harvoni i go wywalczylam.
Ubezpieczenie nie chcialo pokryc ,skladalam odwolanie 3 razy az sie udalo. :lol: :lol:
Kochani - lek jest bezpieczny ,bralam go 3 miesiace i WIRUS znikna ,bardzo sie ciesze i chcialam sie
tym podzielic z wami. Nic wczesniej nie pisalam bo nie chcialam zapeszac.
Nie mialam zadnych skutkow ubocznych.
Wczoraj dostalam telefon od mego lekarza i to jest moj najpiekniejszy prezent pod choinke.
Pozdrawiam wszystkich .

BYŁAM W TYM MIEJSCU, GDZIE CZŁOWIEK NA ZIEMI JUŻ DOSIĘGA PIEKŁA BRAM.
BÓL I CIERPIENIE, WCIĄŻ NIE ZROZUMIENIE, DLACZEGO WŁAŚNIE JA

przeszczep: marzec 1995 Bialystok

Nie określono
PostNapisane: 15-12-2016, 20:41 

Elzbieta w jakim miescie jestes/bedziesz leczona? Dlaczego nie chcieli Ci dac tego leku wczesniej?moj lekarz mowi, ze po przeszczepieniu powinnismy byc piersi w kolejce do tej terapii?jaki masz stopien zwłoknienia watroby?mialas fibroskan czy biopsję? Rozumiem,ze funkcje nerki masz dobrą, zeby podjac leczenie?bardzo prosze Cie o odpowiedz, poniewaz ja tez staram sie o jakiekolwiek leki. Teraz jestem dializowana, w zwiazku z aktywnym wirusem mam problem z kwalifikacją do przeszczepu. Moja watroba jest w dobrym stani.Dlatego, wedlug kryterium NFZ-tu narazie nie ma potrzeby leczenia(mimo,ze jestem dializowana i czekam na przeszczep). Poza tym nie dokonca wiedza jaki lek podac osobom dializowanym, zeby byl w pelni skuteczny. Wobec tego narazie wszystko utknelo w martwym punkcie :cry: Moze posiadasz jakies informacje na temat kolejek do terapi bezinterferonowych w Polsce? Nie wiem, gdzie się jeszce mogę zgłosic po jakąś pomoc?
Pozdrawiam cieplutko :D

Mężczyzna
PostNapisane: 02-01-2017, 16:09 

Witam.
Dawno nie pisałem o swoim "nieproszonym gościu". U mnie nie jest tak łatwo, muszę być zakwalifikowany przez szanowną komisję i czekać 2 lata na terapie Exvier i Viekirax. Mam genotyp C 1b
Ze względu na stan stabilny pewnie się to odwlecze. Pocieszają mnie, że nerka przeszczepiona dobrze działa. No tak zgadzam sie ale za 2 lub 3 lata może się to zmienić a HCV nadal będzie się panoszył. :(
...nie mam pojęcia czy można to jakoś przyspieszyć???

II przeszczep od 16-03-2008 Warszawa:)

"NON ALTER"
Zbyszek

Nie określono
PostNapisane: 02-01-2017, 20:33 

Olejnik, przez jaka komisje musisz byc zakwalifikowany? To nie jest tak,ze kolejki sa baaardzo dlugie i ze wzgledu na Twoj stabilny stan, jestes gdzies na koncu.2-3 lata to szmat czasu, powinienes byc leczony juz teraz. Mi nefrolog-transplantolog powiedzial, ze po przeszczepie powinnismy byc leczeni w pierwszej kolejnosci mimo dobrych wynikow "watrobowych", przy stabilnej funkcji przeszczepionej nerki. Jednak okazuje sie,ze nie jest to prawdą.Jaki masz stopien zwloknienia? W jakim miescie czekasaz na terapie?

Mężczyzna
PostNapisane: 03-01-2017, 20:34 

felcia555 napisał(a):
Jaki masz stopien zwloknienia? W jakim miescie czekasaz na terapie?

Stopień zwłóknienia mam F1, a czekam w Łodzi w szpitalu Biegańskiego. Prawie rok czekałem na wizytę do Pani dr. która zajmuje się programem leczenia. Pierwsza wizyta to zlecenie fibroskanu za który musiałem zapłacić, następna odbyła się za 11 miesięcy i wtedy dopiero złożyłem wniosek (prośbę) o zakwalifikowanie mnie na leczenie.Teraz wizyta kolejna w maju na której mam się zapytać czy mój wniosek trafił do komisji. Jak będę miał szczęście to może za te dwa lata zacznę się leczyć.
...sam zaczynam nie wierzyć w to co piszę :P

II przeszczep od 16-03-2008 Warszawa:)

"NON ALTER"
Zbyszek

Nie określono
PostNapisane: 03-01-2017, 22:01 

Ja tez mam stopien FO/F1. Pierwsze slyszę o skladaniu jakichkolwiek wnioskow na terapię bezinterferonową.Lekarz odpowiedzialny za leczenie wpisuje cie w kolejkę i czekasz.Najpierw leczeni są pacjenci z włóknieniem F4 i itd,az do F1. Tak wyglada to na moim terenie. Moze zalezy to od osrodka. Nie wiem .....Dowiadywałam sie w roznych miastach. Prawda jest taka, ze liczba terapii jest nadal bardzo ograniczona, a tysiace pacjentow. :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1