Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 23-09-2017, 23:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
Nie określono
PostNapisane: 14-05-2017, 00:03 

Witam,
Mam na imię Asia. Parę dni temu u mojej 15 miesięcznej córeczki zdiagnozowano torbielowatość nerek. W rodzinie nie ma osób, które mają problemy z nerkami. Jedyny ślad choroby to dziadek córeczki. Ma w opisie usg torbiele na nerkach. Ma obecnie 69 lat. Nerki zdrowe. Chciałabym porozmawiać z rodzicami dzieci u których stwierdzono tę chorobę. Jestem przerażona

Kobieta
PostNapisane: 15-05-2017, 08:26 

Mam dziecko z wielotorbielowatością. Chętnie podzielę się tym co wiem. Odezwe sie po powrocie z Anglii. Trzymaj się kobito bo nie taki diabeł straszny jak go malują.

Nefrektomia prawostronna 2.03.2017

Szczęście to wielkie, że zdrowia nie można kupić za pieniądze, boby wszystko wykupili bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.

- Karol Juliusz Weber

Czekam na przeszczep od 10.06.2014

Nie określono
PostNapisane: 15-05-2017, 10:08 

Moj synek tez ma wielotorbielowatosc. U nas nikt nie mial torbieli wiec sami juz nie wiemy z kad to sie wzięło. A wyniki coreczki sa dobre?

Kobieta
PostNapisane: 15-05-2017, 13:44 

pola_anka, Mama Olka, Witajcie!
napiszcie coś więcej na temat swoich dzieci, proszę.
Też borykam się z tym samym: córka 21 msc, torbielowatość obustronna, w każdej po kilka dużych (do 13/14 mm) i kilkanaście drobniutkich. wykryte po urodzeniu (ja też mam to świństwo). ale już mam inne nastawienie do tej choroby i jak jak wyżej napisane: nie taki diabeł straszny. jesteśmy pod kontrolą poradni w Prokocimiu w Krakowie, w czerwcu idziemy do szpitala na kontrolny "remanent" jak to nazwał lekarz.

Nie określono
PostNapisane: 15-05-2017, 14:36 

Hej ja nasz przypadek opisalam w watku o co chodzi poczytaj . Ogolnie mysli 10000 ja juz ledwo to znosze a to dopiero poczatek..... musimy byc twardzi

Nie określono
PostNapisane: 15-05-2017, 14:37 

A wyniki jak sa ok??

Nie określono
PostNapisane: 15-05-2017, 22:30 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i słowa otuchy. Poniżej nasza historia. Kilka osób pytało.

Córka ma 15 miesięcy. Byłam bardzo szczęśliwa, że tak długo udało mi się uchować przed chorobami. Przechodziła tylko katar. W domu jeszcze przedszkolak (starsza córka ma 5,5 roku) a wiadomo z czym to się wiąże. Pierwsza wysoka temperatura. Brak oznak choroby. Pediatra czujny, zlecenie badania moczu. Wyniki bardzo złe. Bakterie i leukocyty 70. Antybiotyk, po dwóch dawkach córka przestaje gorączkować i biega uśmiechnięta po domu. Dostajemy skierowanie na usg. i tu pada diagnoza. (Po urodzeniu nie miała usg, nie było powodu). Liczne torbiele są na obu nerkach od 2 do 21 mm. Nie wiem ile ich jest. Jesteśmy po badaniach krwi. Są prawidłowe, ciśnienie krwi również. Jutro kończymy antybiotyk,w śr. kolejne badania moczu. Mieliśmy już konsultację nefrologa. Potwierdził że to jest ADPKD. Uspokoił że rokowania są dobre itd. Córka ma przejść jeszcze jedno badanie. Cystografia mikcyjna. Badania ma sprawdzić czy zakażenie które przechodzi to przypadek czy może efekt wady pęcherza moczowego i tzw refluksu tzn. cofania się moczu do nerek.

Starsza córka miała usg brzucha w 2015 roku z innego powodu. Ale nereczki w porządku. Lada dzień powtórzymy badania.

Jedyny ślad choroby w naszej rodzinie to dziadek córeczki. Tata męża. Torbiele pojawiły się u niego po raz pierwszy na usg w 2003 r. Teraz ma 69 lat nerki zdrowe wyniki krwi dobre. Mąż miał usg 5 lat temu wówczas było oki. Mama męża też miała parę lat temu i było oki. W mojej rodzinie nikt nigdy nie miał nawet usg brzucha. Zero problemów. Ja i moja moja mama mieliśmy badanie dziś i jest oki. Mój tata też ma się przebadać. Zmobilizowałam całą rodzinę do przebadania, ponieważ mamy wizytę w poradni genetycznej. Chociaż im więcej na ten temat czytam dochodzę do wniosku, że to strata pieniędzy.

Na ten moment to wszystko co wiemy. Staram się jak najwięcej dowiedzieć o tej chorobie. Wszystkimi możliwymi drogami. Jest dużo sprzecznych informacji.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za odpowiedź.

Nie określono
PostNapisane: 16-05-2017, 14:49 

U mnie wszycy tez sa po usg u nikogo nic nie wykryto masakra. Mialam nawet nadzieje ze ja mam bo zawsze jakis punkt zaczepienia a tu nic. Zobaczymy co powiedza po usg zadzwonie do pani doktor i sie dowiem jak narazie zyjemy nadzieja ze nie bedzie az tak szybko postepowac. A co z keatinina , to jest wartosc stala czy moga byc wzrosty ? I to ph moczu tez mnie zastanawia czy takie zasadowe tez moze byc ??

Nie określono
PostNapisane: 16-05-2017, 18:06 

Mąż miał dzisiaj usg. Ma jedna malutka torbiel. Córeczka na liczne i duże. Co do interpretacji wyników niestety nie pomogę. Nie mam pojęcia . Ale najważniejsze że są granicach normy.

Kobieta
PostNapisane: 16-05-2017, 19:47 

Witajcie.
Moja córka ma 9 lat. Od niemal 8 wiemy, że dostała ten marny prezent w postaci wielotorbielowatości ode mnie. Zaczęło się od nawracających infekcji w drogach moczowych. Praktycznie od pierwszych dni życia. Jako niemowlę córka miała słaby apetyt, 16 miesięcy borykałam się z jej anemią. Do dzisiaj ma niedowagę, ale rozwój przebiega zupełnie prawidłowo pod każdym względem. jedynie rozwój fizyczny jest wolniejszy- np późno zaczęła jeździć na rowerze. Wyniki wszelkie są na te chwilę idealne. Pozostaje mi tylko pilnować, by dużo piła, nie przeziębiała się, jak najmniej infekcji (skończyły się pieluchy- skończył się problem z infekcjami). I tak naprawdę niewiele więcej mogę zrobić. Pozostaje czekać na jakiś cud lek, który powstrzyma rozwój torbieli, a ja wierzę w naukowców :D I znam kilka innych schorzeń, które byłyby większą tragedią niż wielotorbielowatość i ewentualne dializy...

Nefrektomia prawostronna 2.03.2017

Szczęście to wielkie, że zdrowia nie można kupić za pieniądze, boby wszystko wykupili bogacze, a dla biednych nic by nie zostało.

- Karol Juliusz Weber

Czekam na przeszczep od 10.06.2014

Nie określono
PostNapisane: 31-05-2017, 14:38 

Jestesmy juz po usg wynik z tego co rozmawialam z lekarzem sie pogorszyl. Liczba torbieli wzrosla nadal sa to malutkie rozmiary wiec chociaz tyle. Ale obie poramidy sa z hiperechogennymi obwodkami i jest jakies odbicie w lewej nerce prawdopodobnie kamien...Obie nerki powiekszone. Wizyte mamy na lipiec u pani doktor i wtedy skieruja nas na specjalistyczne badania. Kazala duzo nawadniac i odstawic witamine D3. Zastanawiam sie jakie badania nas czekaja ??? Czy wiążą sie z pobytem na oddziale ? Boje sie nawet myslec o badaniach z kontrastem bo on moze uczulac a ten moj syncio to mega alergiczny.

Nie określono
PostNapisane: 03-06-2017, 17:20 

Witaj Mamo Olka. U nas tez nie za dobre wiesci. Poza torbielami u córki wykryto refluks. Czeka ja zabieg. Nie ma na co czekać bo to wszystko osłabia nerki. W pn. Mamy wizytę u urologa. Czy lekarka tłumaczyła dlaczego macie odstawić Wit D? Pozdrawiam. Trzymam za Was kciuki.

Nie określono
PostNapisane: 05-06-2017, 21:35 

Masakra ile te dzieciaki musza przejść... co do pytania to zbyt duza ilosc witaminy D moze powodowac kamienie, zlogi. Wspomiala rowniez o soi bo to tez moze zle wplywac na nerki ale nasz maly nie moze soi bo ma alergie na bialko mleko a to idzie w parze wiec soja nas nie dotyczy. Jak wizyta u urologa ? A jak wykryto ze coreczka ma refluks ??

Nie określono
PostNapisane: 08-06-2017, 00:20 

Witaj. Refluks wykryto w badaniu cystografi mikcyjnej. Dostaliśmy skierowanie po pierwazej wizycie u nefrologa.Urolog uwaza ze lepiej refluks przy torbielach wyleczyć. Mamy zaplanowany zabieg ostrzykniecia na początku sierpnia.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]