Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 26-05-2017, 13:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
Nie określono
 Tytuł: Re: Odchudzanie
PostNapisane: 28-06-2016, 13:05 

Jak ktoś skąpi wydać 20 zł na kontrolne badania ,to niestety tak się zdarza.Trzeba mieć troszkę wiedzy na ten temat :!: Co jest nam potrzebne i w jakich ilościach ,do prawidłowego funkcjonowania :wink: Jestem przeciwnikiem wyrzucania ,chowania słodkości itp. :shock: Wszystko ma być na swoim miejscu ,to my sami musimy podjąć wyzwanie i tak przestawić nawyki ,żeby świństw nie jeść :wink:
Jak tego nie zrobimy ,to żadna dieta nie pomoże :shock: Wrócimy z efektem jojo :shock: :mrgreen:

Obrazek

Jak ciężko nam wszystko zbilansować ,to zostaje nam ostatnia dieta cud :wink: Mniej "żreć" :mrgreen: Sorka :oops:

Kobieta
PostNapisane: 28-06-2016, 16:56 
Prezes Zlotu

WILUŚ napisał(a):
Wszystko ma być na swoim miejscu ,to my sami musimy podjąć wyzwanie i tak przestawić nawyki ,żeby świństw nie jeść
i tak powinno być :)

Dializy:04.04.2011r-02.03.2013r
II Przeszczep:02.03.2013r.Szczecin Pomorzany
MIŁOŚĆ JEST SKRZYDŁEM,KTÓRE BÓG DAŁ CZŁOWIEKOWI,ABY TEN MÓGŁ WZLECIEĆ DO NIEGO - MICHAŁ ANIOŁ

Nie określono
PostNapisane: 28-06-2016, 17:00 

Temat zbyt ciężki żeby cokolwiek doradzić,można pisać w kółko o wszystkich dyrdymałach co są na milionie internetowych stron lub z własnego doświadczenia ale to może nic nie dać,czemu?,a no dlatego że każdy jest inny na swój sposób,ma inną przemianę,innaczej organizm reaguje na dane składniki,inny sposób na życie lub przyzwyczajenia,bez fachowej pomocy choćby dietetyka+badania kontrolne najprawdopodobniej efekt będzie krótkotrwały,np.Joasia,mimo ciętego języka na pozór może chce udowodnić że ma rację,czuje się dobrze,jest aktywna,i wydaje się jej że to jest to,zgadza się bo skoro na mnie to działa a chcę pomóc to czasem na siłę będę próbował narzucić swoje zdanie,w domrym celu,np.Ja,he :lol: od lat próbuję iść w drugą stronę a mianowicie przytyć,ot kilka kilo,i co?,i nic :? ,mogę całego prosiaka wciągnąć i efekt będzie tylko taki że WC odwiedzę więcej razy,mogę nie jeść cały dzień i mi to nie przeszkadza a pózniej opychać się cały tydzień i NIC :? ,każdy ma swoją urodę do której musi podejść bardziej z rozsądkiem co by sobie bidy nie narobić,Wilusia ostatnie zdanie jest też bezcenne,wielu osobom wydaje się że jedzą mało a jest zupełnie na odwrót( nie urażając autora tematu) a ja wiem jedno,przetestowałem to kiedyś na sobie,do zmiejszania ilości pożywienia naprawdę można się przyzwyczaić,i wpada to dosłownie w nawyk,oczywiście w naszym przypadku robienie tego metodą prób i błędów bez kontroli kogoś kto się na tym zna jest raczej nie wskazane.

Nr.1-Rodzina Nr.2 -Zdrowie Nr.3 -Latanie,i tego nikt mi nie zabroni ;)

Nie określono
PostNapisane: 28-06-2016, 19:26 

Pułkownik L napisał(a):
Ja,he od lat próbuję iść w drugą stronę a mianowicie przytyć,ot kilka kilo,i co?,i nic ,mogę całego prosiaka wciągnąć i efekt będzie tylko taki że WC odwiedzę więcej razy,mogę nie jeść cały dzień i mi to nie przeszkadza a pózniej opychać się cały tydzień i NIC

Pułkowniku ,chudzinko :mrgreen: Czy mogę zostać twoim osobistym kucharzem :?: Obrazek :mrgreen:

Prawda ,potwierdzam ,każdy jest inny :!: Moja siostra może zjeść nawet dwa prosiaki i NIC (tyczka),a ja wystarczy że odpuściłbym sobie rygor i dupsko rośnie po 24 godz. :mrgreen:

Nie określono
PostNapisane: 29-06-2016, 17:20 

Wiluś skądś to znam. Całe życie uważam na to co jem, bo wszystko potrafi mi się odłożyć, pewnie dlatego nie lubię gotować i w ogóle zajmować się jedzeniem. Po co pichcić i się kusić jeśli potem tak mało można zjeść. Wolałam czas na gotowanie przeznaczyć na coś innego. Mam kuzynkę, którą chciałam kiedyś zabić. Ja zjadałam trochę i byłam okrągła a ona bez przerwy ruszała buzią a była chuda jak tyczka. Nie ma sprawiedliwości.

Nie określono
PostNapisane: 02-07-2016, 20:35 

Heh... raczej o trawienie tu chodzi... :?
Moja mama skończyła 80-tkę a je takie rzeczy, że na sam widok wątróbka "staje mi w poprzek" . Kwaśno, tłusto i pikantnie. I nikt nie daje jej tych lat.
Rozumiem Cię Steniu - nie ma sprawiedliwości :wink:

sierpień 2014r. przeszczep Bydgoszcz SU im. dr Antoniego Jurasza

"Nadzieja jest tęczą nad rzeką życia"
Fryderyk Nietzsche

Nie określono
PostNapisane: 13-08-2016, 18:57 

Skoro pytasz :?: to odpowiadam :!:

Branie tabletek to szczyt głupoty i zero odpowiedzialności :roll: Weź się w garść ,zacznij mniej "żreć" :mrgreen: i patrz na etykiety :shock: Zacznij żyć zdrowo i efekty same przyjdą , silna wola i systematyczność :wink:

Nie określono
PostNapisane: 13-08-2016, 19:32 

Wilus
ja to sie zastanawiam czy to nie spamy, nagle ktos dołącza i ni z tego ni z owego reklamuje tabletki na ochudzanie
ale generalnie rewelacyjnie odpowiedziales:)

Nie określono
PostNapisane: 16-08-2016, 10:10 

Jeśli ma się problemy ze zrzuceniem wagi albo wręcz przeciwnie - z jej przybraniem - warto pokusić się o zrobienie dodatkowych badań. Mam znajomego który zrobił sobie badania na grupę krwi i wg swojej grupy ułożył sobie dietę - z papuśnego grubaska zrobił się dość szybko konkretny chłopak. Nie mówię tu o sztywnym trzymaniu się jadłospisu i kategorycznym wykluczeniu wszystkich produktów które "nie pasują" do grupy krwi, ale raczej o swobodnym zwiększeniu dobrych produktów i ograniczeniu tych, które mają wpływ na wagę. Dodatkowo doszło oczywiście ograniczenie śmieciowego jedzenia, bo to same puste kalorie.

Inną, dość nową sprawą, są badania genetyczne, które moim zdaniem lepiej określają co powinniśmy jeść, a czego unikać. Biorą one pod uwagę ekspresję pewnych genów odpowiedzialnych za tycie. Dzięki temu również lepiej określa się, jak zrobić, żeby właśnie przytyć. Wykonując takie badania ma się o wiele lepszy obraz sytuacji. Więcej informacji tutaj: https://zdrowegeny.pl/poradnik/dieta-dn ... trate-wagi

Nie określono
PostNapisane: 16-08-2016, 11:15 

hmmm nie do końca się zgodzę z tymi wszystkimi dietami. Moim zdaniem dieta musi być różnorodna i zbilansowana, nalezy organizmowi dostarczać wszystkich niezbędnych składników . Natomiast jeśli ludzie przestaną się obżerać (żreć) zwłaszcza po nocach i troszkę wiecej sie ruszac to waga im sama będzie spadac, nie ma w tym większej filozofii. Ludzie sami sobie utrudniają życie wymyślając coraz to nowe diety badania genetyczne itp .taka jest natura człowieka, a skoro jest popyt na takie filozofie to od razu pojawia sie podaż , mądry dietetyk ustawi pacjentowi dietę lekkostrawną zbilansowaną i wmówi pacjentowi ze blokuje mu tym samym gen odpowiedzialny za tycie i suto sobie za to policzy :D
takie jest moje zdanie :)

Nie określono
PostNapisane: 04-01-2017, 22:43 

Rikkulka napisał(a):
A African Mango ktoś z Was stosował? Tutaj http://suplobit.pl/forum/african-mango czytam na jego temat i zastanawiam sie czy nie kupić sobie tych tabletek, już mam święcie dość diet, które nic nie działają...

Stosowałem i nie działa,bubel totalny,zamiast tego wystarczy na początek wejść w dział powitań,kilka słów o sobie podczas klikania na komputerze spala więcej kalori niż dwa opakowania tego badziewia co poleca Rikkulka-spamerka :mrgreen:

Nr.1-Rodzina Nr.2 -Zdrowie Nr.3 -Latanie,i tego nikt mi nie zabroni ;)

Nie określono
PostNapisane: 10-05-2017, 16:16 

Co powiecie o chromie? Można go brać ? Przytyłem 12 kg po przeszczepie(mało ruchu oraz rzuciłem palenie) i teraz ciężko mi z chudnąć, juz przed przeszczepem chciałem z rzucić 7kg :( więc teraz musze już ok 20 kg :shock: Mam dietę od dietetyka ale cały czas podjadam i dla tego szukam jakiś suplementów .

Mężczyzna
PostNapisane: 10-05-2017, 20:38 

Kolego ty nie podjadasz ,ty młócisz co Ci pod rękę wpadnie , w tak krótkim czasie tyle kg :shock: Tobie nie suplementów a ruchu potrzeba ,jesteś młody więc trochę chęci i samozaparcia i do przodu a nie o żarciu myśleć

Mężczyzna
PostNapisane: 15-05-2017, 10:45 

witam.
dawno tu nie zaglądałem.
dziekiza cenne rady.
co do mojego dnia pon-pt.
wstaje 5:15h. wypijam szklankę soku z cytryna - letnia woda - i jakaś mała kanapka. potem leki.
śniadanie w pracy 8-9h. zazwyczaj jakiś serek biały, wiejski z ciemna bulka, czasem jakiś kabanosik, puszka rybna,- raczej nie używam masła i innych margaryn. owszem czasem zdarzy się jakaś słodka bulka, ewentualnie np. bulka z parowka z biedronki.
obiad w pracy zamawiam z baru gdzie jest domowe jedzenie, częściej zupę jak drugie. 12-13h
potem koło 15h cos jeszcze dogryzam.
w pracy jem zawsze owoce - najczęściej jabłko i z warzyw marchewkę pomidorki cherry.
około 18-19h jak wracam z pracy jem kolacje i tu rożnie - czasem kiełbaskę na ciepło, wędlinkę, czasem rybkę, generalnie cos innego niż w ciągu dnia.
kupuje zawsze produkty wysokiej jakości droższe szynki, sery, ryby.
nie ukrywam, że zdarza mi się jeść chipsy, czasem sam je kupie bo mam słabość, czasem mc, kfc, ale to są sporadyczne ilości.
weekend rożnie ale staram się z moja dziewczyną gotować w domu, ale kebaby tez czasem i pizza się zdarza, czasami wódeczka ze znajomymi, piwa i innych alkoholi nie pij bo nie lubię. chyba ze domowe winko.
co do alkoholu nie upijam się ale kilka kieliszków za zdrowie wypije.

obecnie wazę 135-138kg. mam 180cm wzrostu.
przed przeszczepem ważyłem około 85kg.
niech chce się tłumaczyć ale w mojej rodzinie faceci są dość pokaźni.
mam cukrzyce, pozostałych chorób brak, poza nerkami oczywiście.

byłem na diecie wykonanej dla mnie przez dietetyka - wytrzymałem 2misiace na niej - schudłem około 9kg, ale miałem dość ciągłego jedzenia kurczaka na obiad w tym nielubianego fileta.

tak to wygląda z mojej strony. o ile w tygodniu można uniknąć pokus to już w weekend trochę gorzej tym bardziej, iż moja druga polowa nie ma takich ograniczeń i często mnie kusi :)
od mniej więcej dwóch tygodni chodzę 2-3 razy w tygodniu na basen, od weekendu jeżdżę rowerem. waga jak na razie stoi ale czuje się lepiej.

Nie określono
PostNapisane: 15-05-2017, 15:26 

:shock: :shock: :shock:

Bart 207 nie obraź się ,ale czytając ten pościk na początku myślałem że ktoś opisuje karmienie jakiegoś zwierzaka domowego (możliwe że świnki) :mrgreen:
A tak na poważnie :!: Mając cukrzycę ,przeszczep itd: robisz sobie jakieś kpiny ,całkowicie masz wszystko w czterech literach :shock: Liczy się tylko koryto :P
Tobie nie basen jest potrzebny ani żaden dietetyk ,tylko kłódka na lodówce :!: Ogarnij się ,póki jest czas ,bo otyłość i cukrzyca załatwią sprawę szybciej niż myślisz :roll:
Zacznij porządny wysiłek sportowy ,basen też ale nie po to żeby poleżeć na wodzie (bo na pewno nie toniesz) :mrgreen: i oczywiście zero tłuszczu :evil:
No to chłopie pojechałeś z tą wagą ,ponad 55 kg ,nieźle :wink:

Zacznij działać ,bo kiełbaski i puszeczki zrobią z ciebie sardynkę :wink:

pozdrawiam

Mężczyzna
PostNapisane: 16-05-2017, 10:27 

dzięki za słowa otuchy :)
nie gniewam się.
co do basenu to chodzę na normalny nie na ten dla dzieci :) tonąc nie tonę.
zdaje sobie sprawę ze źle robię, ale ....
no właśnie wytłumaczeń brak a każde śmieszne. - jedyne to lenistwo.
dzięki za kubeł, albo basen zimnej wody na głowę.
czasem jak się kogoś nie opier--li to nie pojedzie.
dzięki.

Nie określono
PostNapisane: 16-05-2017, 16:29 

Proszę bardzo :)

Czekam na posta w którym się pochwalisz ,że idzie w dół :wink: Zostaw wszystkie świństwa ,potrawy do parownika lub gotuj i zobaczysz szybko efekty :!: Potem tylko silna wola i systematyczność :wink:
Bo jak nie ,to osobiście zajadę z opieprzem (mam po drodze ) w czasie badań :D

szkoda marnować życie ,pozdrawiam :wink:

Mężczyzna
PostNapisane: 18-05-2017, 22:29 

witam
tez masz badania w szczecinie na arkonskiej?
mam prosbe.
jak mozesz napisz co kiedy i jak jesz. jesli to nie tajemnica.
moze pomoże.

Nie określono
PostNapisane: 19-05-2017, 15:03 

Bart spróbuj przeszukać posty z dieta ,na pewno dużo pisaliśmy o zdrowym odżywianiu.Tu nie chodzi o to ,żebym ci rozpisał moje posiłki tygodniowe :!: Trzeba na początek zmienić swoje łakome nawyki i się przyzwyczaić do tych zmian.Spróbuj wyeliminować smażenie potraw ,zero barowego żarcia ,dużo warzyw ,rybka zamiast wieprzowiny itd.stopniowo ale bez żadnych pokus i oszukiwania samego siebie :evil:
Powiem tyle ,jak dojdziesz do etapu gotowania dorsza zawiniętego w złotku (wraz z papryką i ziołami ) ,polanego później oliwą z oliwek extra virgin :roll: i będzie ci smakowało :roll: To znaczy ,że wygrałeś :mrgreen:

badania mam na Pomorzanach.

powodzenia

Mężczyzna
PostNapisane: 22-05-2017, 14:42 

odpowiadam.
nie lubię się nie przekonam bo nieraz próbowałem : papryki, brokuł, pieczarek, kalafiora, brukselki, bobu.
lubię; pomidory, marchew , ogórki, zielony groszek
z owocami nie mam problemów.

co do takiej ryby lubię - robię nawet w złotku ale z pietruszka - nie lubię papryki, a nie lubię tego kwasiurka jakim jest oliwa z oliwek (jak dla mnie zupełna pomyłka smakowa). wole bez tego żyć.

co do mięs to nie wiem kiedy smażyłem worek, lub pieczone, lub gotowane - dużo kaczki, gęsi, królika do tego mam dostęp. dużo ryb z jeziora . wędliny swoje robione (szwagier ma wpędzanie).

to tak na marginesie.

dziś zlałem dobry obiadek, kotleciki domowe rybne i surówka z młodej kapusty. pychotki.

na tym koniec. :)

Nie określono
PostNapisane: 22-05-2017, 16:22 

bart207 napisał(a):
co do takiej ryby lubię - robię nawet w złotku ale z pietruszka - nie lubię papryki, a nie lubię tego kwasiurka jakim jest oliwa z oliwek (jak dla mnie zupełna pomyłka smakowa). wole bez tego żyć.

Może być i tak ,ale to co dalej opisałeś wyjaśnia wszystko :shock: Długa droga przed Tobą ,tylko mam obawy ,że nie do przejścia :roll: Ale chociaż spróbuj :wink:

bart207 napisał(a):
co do mięs to nie wiem kiedy smażyłem worek, lub pieczone, lub gotowane - dużo kaczki, gęsi, królika do tego mam dostęp. dużo ryb z jeziora . wędliny swoje robione (szwagier ma wpędzanie).

pozdrawiam

Nie określono
PostNapisane: 23-05-2017, 22:06 

A ja zastanawiam sie czy nie wprowAdzic do mojej diety koktajli balance opartych o Szweckie badania i lekarza chirurga ktory wprowadzil to swoim pacjentom po transplantacji zatem sie zastanawiam czy to moze pomoc w schudnieciu. Jakis czas temu kupilam sobie multikuker i gotuje na parze, chodze na zumbe i silownie i nie przybieram na wadze ale tez na razie waga stoi. Pozdrawiam serdecznie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]