Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 23-01-2018, 09:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Nie określono
PostNapisane: 02-01-2018, 21:36 

Kochani, mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie. Jestem na etapie pierwszych dializ. Sampoczucie ogólnie bardzo dobre, trochę wychudłem (ale bez przesady), no i nie mam siły na uprawianie sportów. Co do wyników badań to kreatynina powyżej 6, lekko podwyższony potas, białkomocz na poziomie 2-3 gramów/dobę. Lekarz prowadzący ze stacji dializ kieruje mnie na badania do przezczepu. Problem w tym, że mój poprzedni lekarz z kliniki nefrologii jest absolutnie przeciwny przeszczepowi, ponieważ w dalszym ciągu mam białkomacz. Wg niego jest to poważne przeciwwskazanie do przeszczepu. Twierdzi, że powinienem zaczekać aż przestaną pracować stare nerki (co może potrwać nawet kilka lat) i dopiero wtedy się przeszczepić.

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii? Czy duży białkomocz (2-3 gramy na dobę) jest przeciwwskazaniem do przeszczepu? Wdzięczny będę za pomoc, bo dostaję od swoich lekarzy sprzeczne informacje....

Nie określono
PostNapisane: 02-01-2018, 23:34 

witaj Cpt America,u mnie było trochę podobnie tylko nie z białkomoczem. u mnie występował refluks. moja pani profesor była za przeszczepem .po roku dializ miałem pierwszą kwalifikacje do przeszczepu,której nie przeszedłem pomyślnie z powodu obustronnego refluksu. miałem poddać się wycięciu obu nerek wtedy by mnie zakwalifikowano.nie przejąłem się tym bo tak jak ty czułem się dobrze. lecz po 3 latach dializ zdrowie zaczęło się psuć.choroba zabierała mi coraz więcej.więc postanowiłem wraz z panią profesor że dam sobie wyciąć jedną nerkę.po wycięciu tej nerki i po kolejnych badaniach pomyślnie przeszedłem kwalifikacje chociaż miałem jeszcze jedną nerkę (i refluks). w całym tym okresie konsultowałem się z trzema lekarzami. dwoje było za przeszczepem a trzeci przeciw. teraz jestem prawie pół roku po przeszczepie i moja nowa nerka ma się świetnie.dializowałem się 5 lat,ostatni rok dializ to masakra,kreatynina 21 mocznik prawie 200 itd.decyzja należy do ciebie. pamiętaj że dializy obciążają organizm,nigdy nie wiadomo ile choroba zabierze bezpowrotnie.jeśli lekarz prowadzący jest za to chyba warto.serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Nie określono
PostNapisane: 03-01-2018, 13:52 

Całkowicie podpisuje się pod opinią Poldka34,nie daj sobie wmawiać takie pierdoły,bo chodzi tylko o kasę z dializ :shock:
Miałem podobny białkomocz przed przeszczepem i nikt nie sugerował że jest on problemem :roll: Dobrze wszyscy wiemy,że najlepszym wskazaniem jest przeszczep przed dializoterapią.Jeżeli chore nereczki dawałyby obraz stanu zapalnego,to na pewno podczas badań kwalifikacyjnych podjęto by decyzję o ich usunięciu.Wystarczy miesiąc dializ,żeby organizm troszkę oczyścić i tak na prawdę sam zobaczysz jak się po nich czujesz :roll: Każda osoba odbiera dializy inaczej ,niektórzy wolą się dializować i nawet nie myślą o przeszczepie,ale ogólnie tak jak pisze Poldek :!: Dializy obciążają organizm :!:

Nie określono
PostNapisane: 04-01-2018, 15:05 

Dzięki za odpowiedź. Powodzenia!

Strefa czasowa: UTC + 1