Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 28-03-2017, 04:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
Nie określono
 Tytuł: Pilne...
PostNapisane: 31-12-2016, 00:20 

Witajcie.
Jestem tu nowa i potrzebuje rady.
Mój Tato od 2 lat choruje na nowotwór złośliwy płuc. Do tego przyplataly się różne inne choroby typu zakrzepica... nadczynność tarczycy... zespół żyły głównej i od ok czerwca początkowa niewydolność nerek.
Nikt nas w szpitalu gdzie mu wykryli nie dał skierowania do nefrologa a ja w tym wszystkim o tym nie pomyślałam.
Tata przez prawie dwa lata przyjmował chemię i miał naświetlanie. Teraz dostał chemię w tabletkach bo po wlewie dozylnym miał strasznie słabą morfologie.
Od jakiegoś czasu miał podwyższone wyniki kreatyniny i mocznika ale dziś po badaniach wyszło że ma 158 mocznika i 3,45 kreatyniny. Konsultowalam się z lekarzem i kazał mu przez dwa dni dużo pić i sprawdzać mocz a w niedzielę zgłosić się do szpitala na powtórne badanie.
Może ktoś będzie potrafił mi powiedzieć na co powinnam być przygotowana i czy po takim wyniku można stwierdzić jak bardzo poważny stan nerek jest. Pani z laboratorium zasugerowala że to mocznica. Dodam, że Tata od ok 2 tygodni bardzo mało je i ma dziwny posmak w ustach.
Będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam serdecznie.

Nie określono
 Tytuł: Re: Pilne...
PostNapisane: 31-12-2016, 00:33 

Witaj.... nie będę upiększał.... wygląda to na II - III stadium niewydolności nerek...jeśli to metaliczny posmak w ustach to tylko to potwierdza... ile ojczulek ma lat? czy walka z nowotworem zakończona? mogła chemia zaszkodzić nerką...

Nie określono
PostNapisane: 31-12-2016, 00:36 

Witaj.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Tata ma 66 lat.
Niestety nowotwór jest złośliwy i nieoperacyjny.
Nie ma szans na wyleczenie.
Mówi, że cały czas ma gorzko w buzi.
Jesteś w stanie mi powiedzieć z czym się takie stadium wiąże?

Nie określono
PostNapisane: 31-12-2016, 11:18 

Myślę że przy chorobie głównej twojego taty.... leczenie nerek będzie tylko zachowawcze.... gorzki smak w ustach może być po podawanej chemii... problemem jest wysoki mocznik w wyniku przy dość niedużej kreatyninie... mocznik to substancja mocno zatruwająca organizm...
jeśli tata sika to tak jak lekarz mówił trzeba dużo pić i jak najwięcej sikać.... jeśli na ma dużych obrzęków... i dieta ograniczająca. białko... by się przydała...ale pewnie organizm mocno wyniszczony... Brak w tej sytuacji dobrych rozwiązań.. :cry:

Nie określono
PostNapisane: 01-01-2017, 15:34 

Witaj Aga8219 - trudny temat poruszyłaś. Myślę, że nefrolodzy po zdiagnozowaniu, zdecydują o dializoterapii...

"Nadzieja jest tęczą nad rzeką życia"
Fryderyk Nietzsche

Kobieta
PostNapisane: 03-01-2017, 21:39 

Przy takiej kreatyninie jeszcze za wcześnie na dializę.Jeśli z sikaniem u Taty jest w porządku ,to mozna znacznie obniżyć poziom kreatyniny,ale trzeba wypijać dziennie jak najwięcej (najlepiej wody),tak 2-3 litry.Wówczas może i poziom mocznika obniży sie nieco bez jakiejś szczególnej diety.Z dietą ( ograniczaniem białka) też bym teraz nie startowała,bo na tym poziomie niewydolności lepiej sie trochę przytruc mocznikiem,ale odżywic organizm .Do nefrologa warto iść,żeby na bieżąco udzielał wskazówek co do postepowania,bo moje rady dotyczą obecnego stanu nerek (wyniki).
Czy Tato palił papierosy?Interesuje mnie ten problem,bo spotkałam osoby niepalące,które spotkało też to nieszczęście.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]