Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 24-02-2018, 22:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Nie określono
PostNapisane: 23-01-2018, 08:28 

Witam
Pobieram rente. Mam dializy we wtorki, czwartki i soboty na drugą zmianę. W związku z tym ciężko mi jest podjąć pracę, nikt nie chce mnie zatrudnić co drugi dzień nawet na pół etatu. Mógłbym jeździć na dializy na trzecią zmianę ale ja słabo się czuje po dializie i wiem że nie byłbym w stanie normalnie pracować codziennie po 8 godzin. jakie macie sposoby na szukanie pracy,gdzie szukać, czy znacie jakieś portale, jakieś zakłady pracy chronionej? Jestem osobą która mogłaby pracować przy komputerze, ale nie czuje się na 100% by samodzielnie zając się czymkolwiek. Moje jakieś staże polecacie? dzielcie się pomysłami. Dziękuje z góry..

Nie określono
PostNapisane: 23-01-2018, 15:47 

Witaj kidneys :)

Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to takim osobom z orzeczeniem o przysługuje 7 godzinny czas pracy, poza tym odradzałabym pracę stacjonarną wymagającą dojeżdżania do biura, wstawania rano etc. to dodatkowo zabierze Ci siły. Zainteresuj się telepracą (pracą zdalną), jest wiele ogłoszeń w necie pracodawców którzy oferują taką pracę, myślę że dałbyś radę godzić dializy z taką formą zarobkowania. Załóżmy pracujesz wtedy od 8 do15 masz chwilę na odpoczynek a na dializy jedziesz na 17. Wklejam linki z miejscami w sieci gdzie można znaleźć pracę zdalną, powodzenia i głowa do góry! :).

Mam jeszcze kilka kontaktów, odezwij się do mnie na priv :)

https://pl.jooble.org/praca-zdalna-orzeczenie
https://pl.indeed.com/praca?q=Zdalna+ni ... nych/praca
https://www.ipon.pl/ogloszenia/announce ... ry/5/praca

"Nasze życie ma cztery wielkie cele: żyć, kochać, uczyć się i pozostawiać po sobie coś cennego".

Nie określono
PostNapisane: 24-01-2018, 00:49 

kidneys, może masz jakis talent albo są rzeczy, któee lubisz robić? Wyspecjalizuj się w tym kierunku, w urzędach pracy i chyba w PCPRach są środki na różne szkolenia. Dają też kasę na otwarcie działalności (w Urzędach Pracy albo z funduszy unijnych, tochę większa kasa, najlepiej jechać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy , Punkty Informacji Europejskiej i zapytać do jakich projektów się kwalifikujesz) Na początku płaci sie mały ZUS czyli koło 500zł, do tej pory było tak, że mały ZUS był przez 2 lata, teraz podobno ma sie to zmienić i mały ZUS ma być przez 3 lata:) Robisz to co lubisz i samemu organizujesz zobie czas pracy, a jak trzeba idziesz na zwolnienie. Na początek możesz mieć biuro/pracownię w mieszkaniu, a jak interes się rozkręci można rozejrzeć się za czymś większym. Powodzenia:)

Mężczyzna
PostNapisane: 30-01-2018, 21:55 

A ile ty masz lat? Co robisz, co umiesz robić?
Prosisz o radę a udzielasz szczątkowych informacji, kim ty jesteś?
Jakie masz wykształcenie? Ile lat? Wiesz, na możliwości twojego zatrudnienia ma pierdylion czynników. Rozumiesz to?

Nie określono
PostNapisane: 04-02-2018, 16:02 

Też mam rentę, przetokę w przedramieniu i hemo we wtorki, czwartki i soboty i pracowałem pół roku w KFC na kasie(dostałem jako jedyny koszulkę z długim rękawem żeby nie straszyć przetoką :P)... Podobało mi się, ale lekko nie było więc zrezygnowałem i szukam sobie na spokojnie czegoś innego... wydaje mi się że do naszego trybu życia najbardziej pasowałoby stróżowanie w jakimś obiekcie lub bramie na nocki, można by wtedy nawet te 5 dni w tyg po 8 godzin pracować. Robię też pierogi dla znajomych to już parę stówek na miesiąc.
Piszcie ludzie gdzie i jak łączycie pracę z dializami hemo?

Nie określono
PostNapisane: 11-02-2018, 18:06 

ja bez problemu pracowałem fizycznie na hemo
wszystko zależy jak bardzo cię to obciąża jak wiele potrafisz nieść i ile masz zapału

Strefa czasowa: UTC + 1