Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku
http://forum.niesmiertelni.pl/

otyłość
http://forum.niesmiertelni.pl/viewtopic.php?f=1&t=14839
Strona 1 z 1

Autor:  kinguśka91 [ 29-11-2017, 22:27 ]
Tytuł:  otyłość

Witam czy otyłość jest przeciwskazaniem do przeszczepu. Ostatnio znajoma miała konsultacje ze znanym transplantologiem i nie wyraził na przeszczep bo niby otyła czy to w ogóle możliwe? i czy w otrzewnowej dializie to tez będzie przeszkadzało. Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Autor:  osobkazozz [ 30-11-2017, 13:34 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Na pewno jeżeli chodzi o dawcę :P (dawca musi mieć prawidłowe BMI) nie wiem jak wygląd sytuacja biorcy, ale na pewno chcą zminimalizować ryzyko odrzutu (otyłość wbrew pozorom rodzi dużo stanów zapalnych w organizmie, dla dobra koleżanki, radziłabym jej powoli starać się zrzucić parę kg)

pozdrawiam

Autor:  pepe32 [ 30-11-2017, 22:48 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Bzdury totalne!! Jak powiedziała moja lekarka Polscy lekarze to łankery w UK normalnie u otyłych robią przeszczepy, osobiście widziałem gościa 180kg ja miałem 128
Teraz załatwiam płatny rodzinny przeszczep u osoby z gronkowcem w Polsce odmówili a w UK niema problemu!!

Autor:  kinguśka91 [ 30-11-2017, 23:43 ]
Tytuł:  Re: otyłość

ehhh no właśnie jak to u nas w PL. Koleżanka ma być biorcą i obawiam się że będzie mieć problemy z rzuceniem parę kg. Gdyż zmęczona po hemodializie przychodzi a jakiś większy ruch nie wchodzi w grę bo nogi jej wysiadają z powodu fosforanu....

Autor:  kot hd [ 01-12-2017, 13:02 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Każdy ma kaca podializowego ... najpierw to trzeba patrzeć co się do miseczki wkłada i w jakiej ilości... wytłumacz co mają fosforany do chodzenia... Bo nie rozumiem..... ale na wymówkę to jak znalazł...

Autor:  kinguśka91 [ 01-12-2017, 13:27 ]
Tytuł:  Re: otyłość

to mają, iż miała cały czas wysokie wyrosły jej przytarczyce i za późno jej wycieli i kości poszły miedzy innymi nogi

Autor:  WILUŚ [ 01-12-2017, 16:44 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Oczywiście jestem zdziwiony próbą odsunięcia pacjenta z powodu otyłości :shock: Jednak po długim zastanowieniu :roll: muszę stwierdzić, że jest w tym sporo racji (50/50).
Wiemy z doświadczenia,że większość osób po przeszczepie ma lub miała problem z szybkim tyciem (sterydy).Otyłość to problemy kardiologiczne,cukrzyca itp. :roll: i niestety (co jest udokumentowane),ponad 60% z nas umiera z powodu powikłań sercowo-naczyniowych.
Doktor widząc osobę bardzo otyłą musi zagrać trochę ostrzej,bo po sterydach jeszcze bardziej zwiększy masę i będą same problemy :shock:
Moja waga przed transplantacją 88 kg :P Mija parę miesięcy,cieszę się i jem dalej 103 kg :roll: Ale co tam,przecież mogę sobie pozwolić na wszystko i żrę więcej 122 kg (2 lata) :shock: Zaczynam sapać,nie wychodzę za często z domu bo wysoko :mrgreen: ,nogi wysiadają,wątroba również,woreczek wycinają i w końcu zawał :shock:
Dopóki kostucha trzymała kosę daleko,to nic do głowy nie wchodziło :roll: Ale jak przytkała ostrze do krtani :shock: to dopiero wszystko pękło i zaczęła się długa walka powrotna :wink:

Kinguśka koleżance wystarczy lekki ruch,ważniejsze jest to co na talerzu i ile :?: Dokładnie jak słowa Kotka hd :wink:

Autor:  kinguśka91 [ 01-12-2017, 23:39 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Dziękuję fakt Wiluś ale byłam zaszokowana decyzja. No nic innego wyjścia nie ma jak zgubić kilka kg :)

Autor:  pepe32 [ 02-12-2017, 15:41 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Po przeszczepie mimo sterydów spadłem 10kg w pierwszym miesiącu (dostało mi się trochę od dietetyczki) po zakończeniu brania sterydów w 6 m/c spadłem kolejne 20kg
da się? Oczywiście ale jak jesteś po dializie to „spacery” masz głęboko w. ........
więc uważam ze odmowa jest zwykłym lenistwem lub próba wyłudzenia łapówki!!
skoro na zachodzie przeszczepiają a w Polsce nie?!
to samo dotyczy ludzi starszych, z HIV itp.

Autor:  pytajsmialo [ 10-01-2018, 20:23 ]
Tytuł:  Re: otyłość

Mój wskaźnik BMI wynosi: 34.6 i oznacza I stopień otyłości. Miałam przeszczep wątroby. Lekarze oczywiście sugerują zrzucenie parę kilo, jednak czasami ciężko to zrobić (czasami w kilka dni) przed przeszczepem. Od przeszczepu 2,5msc pomimo brania sterydów trzymam wagę, mimo, że hamuję się i jem w miarę zdrowo. Z silną wolą można walczyć, z tendencją do tycia? Nie wiem - dyskutujmy.

Autor:  agunka1 [ 12-01-2018, 19:27 ]
Tytuł:  Re: otyłość

kinguśka91, witaj to jest mozliwe. Nie wszyscy chca operowac osoby otyle. Ja mam nadwage ale podjal sie przeszczepu Krakow bo mnie widzieli naocznie. Chirurdzy uwazaja ze osoby z nadwaga beda gorzej znosic przeszczep i nerka nie udzwignie tego ze ktos jest otyly ale tak naprawde to nie powinno byc przyczyna zeby odrzucic osobe.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/