Nieśmiertelni - Jedziemy Na Jednym Wózku

Forum Osób Dializowanych i Po Przeszczepie Nerki
Teraz jest 23-04-2017, 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
Nie określono
PostNapisane: 14-05-2013, 18:59 

Hej,
Zwracam się z pytaniem, czy może ktoś z was zna dietetyka z Warszawy, który ma już doświadczenie w temacie diety z jak najmniejszą ilością potasu?
Podejrzewam, że pierwszy lepszy z brzegu może słabo ogarniać temat i wolał bym poradzić się kogoś wprawionego.
Pozdrawiam

Nie określono
PostNapisane: 14-05-2013, 22:06 

Ja niestety nie jestem z Warszawy i nic nie pomogę w sprawie specjalisty ale napiszę ci z własnego doświadczenia z tego co wiem i przez 8 lat które się dializowałam lekarze we Wrocławiu zawsze naciskali na owoce przede wszystkim -maliny banany truskawki te owoce mają mega mega dużo potasu inne owoce maja mniej ale też jest w nich potas dlatego jeżeli już to jeden mały owoc dziennie lub jakieś inne warzywo bo pomidory młode ziemniaki mają bardzo dużo potasu i papryka swieża inne warzywa też mają ale nie w takiej mega dawce.Ja jak jadłam 2 plastry pomidora lub 2 truskawki między dializami i to było wszystko też trzeba zwrócic uwagę na soki owocowe przecierane itp. no ogórki mają bardzo mało potasu ale zato dużo wody.OGÓLNIE JAK SIĘ MA WYSOKI POTAS CAŁY CZAS TO OOCE WARZYWA ODPADAJĄ CAŁKOWICIE.potas zawsze mi się kręcił koło 3.8-4.2

Nie określono
PostNapisane: 14-05-2013, 23:49 

Dietetyka wydaje mi się labiryntem nie do pokonania... Ktoś mi poradził na filtrowanie nerek czereśnie,a że je kocham (zwłaszcza prosto z drzewa), więc skończyło się prawie dramatycznie. Mając w nadmiarze potas właśnie, nie byłem w stanie po obfitym spożyciu, wrócić z sadu o własnych siłach. Lekarz dał mi wówczas radę, do której staram się stosować: unikać czerwonych owoców, preferować zielone...

Nie określono
PostNapisane: 16-05-2013, 14:35 

Podstawową wiedzę to ja mam na ten temat. Owoców i warzyw nie jadam praktycznie w ogóle. Potas jest również w wielu innych produktach, a średnio mam czas porównywać mało wiarygodne tabelki znalezione na pseudo prozdrowotnych stronach o żywieniu, dlatego lepszy był by dietetyk obeznany w problematyce.

Mężczyzna
PostNapisane: 16-05-2013, 17:00 

archon napisał(a):
Podstawową wiedzę to ja mam na ten temat.
To idż teraz do szkoły średniej :mrgreen:

Nie określono
PostNapisane: 16-05-2013, 19:38 

archon napisał(a):
Podstawową wiedzę to ja mam na ten temat. Owoców i warzyw nie jadam praktycznie w ogóle. Potas jest również w wielu innych produktach, a średnio mam czas porównywać mało wiarygodne tabelki znalezione na pseudo prozdrowotnych stronach o żywieniu, dlatego lepszy był by dietetyk obeznany w problematyce.
[quote="archon"]

Tabeli czasami sie przydaje poniewaz pokazuja gdzie jest duzo potasu, fosforu.

Nie uwazam ze zrezygnowanie z owocow i warzyz jest dobra taktyka poniewaz maja duzo skladnikow i mineralow ktore sa przydatne. Wazne aby jesc to z umiarem. Poza tym mozna tez jesc "zabronione" owocy podczas pierwszej godziny dializy poniewaz zostanie to wypulkane podczas dializy.

I na obnirzenie potasu, jest Kaylexalate, niestety trudno dostepny w Polsce.

Nie określono
PostNapisane: 06-08-2013, 22:44 

Hej, jeśli poszukujesz dobrego i sumiennie wykonującego swoje obowiązki dietetyka z Warszawy, to słyszałem dużo dobrego o http://correctline.pl/. Z tego co wiem są otwarci na wszystkie problemy i są w stanie wyeliminować potas z diety. Na pewno wymyślą rozwiązanie, jakie będzie Ci odpowiadało.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Nie określono
PostNapisane: 10-01-2017, 15:21 

tutaj masz dietetyka z Warszawy http://www.szukamdietetyka.pl/gabinety/8-gabinet-dietetyczny-dietetyk-vita-warszawa.html

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]